INFORMACJA O DEKLARACJACH

Przypominamy, że zgodnie z nowymi zasadami weryfikacji deklaracji w 2015 roku weryfikacja zwrotna przekazywana przez NFZ zawiera informację zarówno o deklaracjach pacjentów, którzy zmienili lekarza (pielęgniarkę, położną), zmarli, ale także tych, którzy są nieubezpieczeni w danym miesiącu. W związku z tym wycofujemy TYLKO deklaracje osób zmarłych i tych którzy zmienili lekarza, pielęgniarkę lub położną POZ.

NIE WYCOFUJEMY deklaracji osób nieubezpieczonych. Te osoby POZOSTAJĄ na liście i mają być WYKAZYWANE w kolejnych miesiącach gdyż NFZ będzie za nie płacił jeśli odzyskają uprawnienie bądź zgłoszą się na wizytę i podpiszą oświadczenie o uprawnieniu do świadczeń lub usługa zostanie wykonana na podstawie ważnego dokumentu ubezpieczeniowego i zostanie to prawidłowo przekazane do NFZ w nowym formacie deklaracji.

Więcej informacji przekażemy w kolejnych komunikatach.

Jeżeli ktoś już usunął deklaracje nieubezpieczonych to należy cofnąć usunięcie. Format wymiany danych o deklaracjach został zmieniony przez NFZ – rozszerzony o dane o oświadczeniu i dokumentach ubezpieczeniowych – będzie to miało wpływ na płatność za luty dlatego NALEŻY poczekać na odpowiednie aktualizacje oprogramowania, które będzie potrafiło takie dane przekazać w sposób właściwy.