NFZ Bliżej Pacjenta – Dzień Otwarty w OW NFZ w sobotę 25 czerwca

21-06-2016

„NFZ Bliżej Pacjenta” – pod takim hasłem w najbliższą sobotę (25 czerwca 2016 r.) w siedzibach oddziałów wojewódzkich Funduszu odbędzie się Dzień Otwarty. Wszystko po to, aby ułatwić osobom pracującym załatwienie w NFZ spraw, na które w zwykłe dni nie mają czasu. Ponadto będzie można uzyskać informacje na temat skutków nadużywania leków.

W najbliższą sobotę w siedzibach oddziałów wojewódzkich  i wybranych delegatur Funduszu osoby, które planują wakacje w krajach UE będą mogły odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Wszyscy zainteresowani będą mogli ponadto założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, sprawdzić swój status ubezpieczenia, potwierdzić wniosek i wyjaśnić wątpliwości związane z zaopatrzeniem w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, a także uzyskać informacje o miejscach i zasadach udzielania świadczeń zdrowotnych.

Przy okazji Dnia Otwartego Fundusz chciałby zwrócić uwagę na zjawisko polipragmazji –  nadużywania leków. W większości oddziałów NFZ dyżurować będą eksperci, którzy odpowiedzą na pytania wszystkich zainteresowanych tym tematem.

Dzień Otwarty to również dobra okazja do zasięgnięcia informacji na temat programu opieki koordynowanej nad kobietą w ciąży oraz programów profilaktycznych finansowanych przez NFZ.

W ramach Dnia Otwartego w wybranych oddziałach wojewódzkich będzie można także skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi lub pomiaru ciśnienia tętniczego.

źródło: http://www.nfz.gov.pl/