Ważna informacja dla Członków Związku – Klientów DPAG

Szanowni Państwo, przypominamy, że w przypadku podejrzenia, iż mogło dojść do naruszenia procesów ochrony danych osobowych lub incydentu w tym zakresie bezwzględnie powinni się Państwo skontaktować z dedykowaną infolinią DPAG (mail: ojom@dpag.pl, telefon: 664 982 600 (pn. – pt. w godzinach 08:00 – 16:00).

W związku z możliwymi kontrolami Urzędu Ochrony Danych Osobowych informujemy, że Inspektor Ochrony Danych powinien być poinformowany pisemnie bezpośrednio przez Urząd o planowanej kontroli. Zdarza się jednak, że tatka informacja jest wysyłana wyłącznie do podmiotu. W związku z tym prosimy o informowanie DPAG o planowanych wizytach pracowników UODO w jednostce medycznej.

DPAG jako zarejestrowany Inspektor Ochrony Danych jest pierwszym kontaktem dla Urzędu. W ramach wsparcia IOD nasi pracownicy uczestniczą w kontrolach zarówno UODO, jak i innych dotyczących przetwarzania danych osobowych.

W przypadku otrzymania informacji dotyczącej terminu kontroli Urzędu Ochrony Danych Osobowych  w Państwa placówce należy niezwłocznie przesłać jej skan pod adres e-mail: ojom@dpag.pl

bądź powiadomić nas telefonicznie pod numerem: 664 982 600 (pon – pt 08:00 – 16:00).

Przekazanie powyższych informacji pozwoli na podjęcie odpowiednich działań przez powołanego w Państwa placówce Inspektora Ochrony Danych.

Uprzejmie prosimy o przekazanie powyższej informacji wszystkim Państwa pracownikom.

Jednocześnie przypominamy, że pozostajemy do Państwa dyspozycji w przypadku Państwa pytań w zakresie ochrony danych osobowych – jeżeli nie są Państwo pewni jak należy się odnieść do zapisów umów z kontrahentami, rekrutują Państwo nowych pracowników, bądź zmienia się cokolwiek w Państwa organizacji, co może mieć wpływ na procesy ochrony danych osobowych zachęcamy do kontaktu z naszym Zespołem za pośrednictwem: e-mail: ojom@dpag.pl lub telefonicznie pod numerem: 664 982 600.