XXI ZJAZD LEKARZY W RAJGRODZIE 12 – 14 MAJA 2017

Koleżanki i Koledzy

     Zapraszamy do najpiękniejszego miejsca w Polsce – do Rajgrodu , nad  Jezioro Rajgrodzkie  , które leży na granicy Mazur i Biebrzańskiego Parku Narodowego –  ostatniej naturalnej ostoi Bagien w Europie . Do miejsca w środku Puszczy Biebrzańskiej na brzegach Jeziora Rajgrodzkiego.

Nasz Krajowy Zjazd Lekarzy Rodzinnych odbędzie się już po raz 21 ,  na I Zjeździe powołaliśmy Oddział Północno Wschodni Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce , z którego wyodrębniło się wiele Oddziałów Terenowych Kolegium.

Będziemy obchodzić 13 rocznicę utworzenia Podlaskiego Związku Lekarzy Pracodawców POROZUMIENIE ZIELONOGÓRSKIE  .

Mija też 18 lat od rozpoczęcia naszej przygody zawodowej i starć z Kasami Chorych a obecnie z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Z tej okazji w trakcie Sesji Panelowej z udziałem Prezesa PZ dr Jacka Krajewskiego i członków Zarządu Federacji oraz innych zaproszonych gości , poruszymy tematy żywo nas interesujące

 ZMIANY W SYSTEMIE OCHRONY ZDROWIA

PRZYSZŁOŚĆ  PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

POROZUMIENIE ZIELONOGÓRSKIE W PROCESIE ZMIAN.

Jak zwykle istotną częścią zajęć naukowych i szkoleniowych będą aktywności poświęcone profilaktyce i prewencji (badania przesiewowe , szczepienia , zapobieganie powikłaniom cukrzycy i nadciśnienia tętniczego , projekty edukacyjne ).

Będziemy też mówić o sprawach organizacji i funkcjonowania naszych Praktyk.

Większość Kongresów i Konferencji odbywa się w Salach Wykładowych Wielkich Miast , gdzie nie ma kontaktu z „Żywą Naturą” ,  gdzie pośpiech i pogoń za punktami edukacyjnymi , nie zachęcają Nas do refleksji , nie integrują i nie dają możliwości przeżycia razem miłych chwili.

Do zobaczenia w Rajgrodzie

Włodzimierz Bołtruczuk  

Joanna Szeląg      

Informacje na stronie :

http://pz.podlasie.pl/xxi-zjazd-lekarzy-rodzinnych-rajgrod-2017/

 

 ZAPROSZENIE I DRUK ZGŁOSZENIA NA ZJAZD DO RAJGRODU 12 -14 05 2017

INFORMACJE ORGANIZACYJNE 2017